logo
 • SATIŞ VE ÖDEME SÜRECİ

 • Ödeme seçeneklerimiz nelerdir?

  Hem Altinciccadde.com üzerinden hem de mağazalarımızdan banka kartları ve kredi kartları ile alışveriş yapabilirsiniz. Nakit ödeme ya da kredi kartı kullanmak isterseniz mağazalarımızdan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizle ilgili fatura istemeyi unutmayın.

 • Kapıda Ödeme seçeneği var mı?

  Kapıda ödeme, güvenli alışveriş standartlarına uygun bir ödeme şekli olmaması sebebiyle kapıda Ödeme gerçekleştiremiyoruz. Nakit Ödeme seçeneği yalnızca mağazalarımızda geçerlidir.

 • AltıncıCadde’de hangi kredi kartlarını kullanabilirim? Hangi kartlara taksit yapıyorsunuz?

  Anlaşmalı kredi kartlarına 2-12 taksit şeçeneğimiz mevcuttur. Banka Kampanyaları sayfamızdan bankalara ait taksit seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 • Kredi Kartımdaki puanları alışverişlerimde kullanabilir miyim?

  Kart puanları Altıncıcadde.com’ da kullanılmamaktadır.

 • Havale/EFT ile ödeme yapabilir miyim?

  Havale/EFT ile ödeme yapılmamaktadır.

 • Ödemeyi farklı kartlarla ya da bir kısmı nakit bir kısmı kartla olacak şekilde yapabilir miyim?

  Altıncicadde.com üzerinden yapacağınız işlemleri sadece kredi kartı veya banka kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Mağazalarımızda nakit ödeme veya yarısı kredi kartıyla olacak şekilde ödeme yapabilirsiniz

 • Altıncıcadde.com’dan alışveriş yaparken güvende miyim?

  Altıncı Cadde’de kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada, tarayıcınızın altında bir anahtar bulunur. Bu anahtar, tarayıcınız aracılığıyla gönderdiğiniz bilgilerin üçüncü şahıslara karşı korunacağının güvencesidir. Ayrıca Altıncı Cadde’den yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. Altıncı Cadde elektronik ticaret işlemleri nedeniyle tüketicilerden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile tamamen uyumlu bir şekilde şlemekte ve gizli tutmaktadır. Altıncı Cadde tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere https://www.altincicadde.com/kisiselverilerinkorunmasi adresinden; gizlilik politikasına ilişkin detaylı bilgilere ise https://www.altincicadde.com/gizlilikpolitikasi adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Kredi kartı güvenlik kontrolü gerekli mi?

  Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biri. Bu nedenle kredi kartıyla yaptığınız alışverişler sırasında bankanız sizden siparişinizin teyidini isteyebilir. Bu durumda bankanız, kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bu nedenle bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Aksi halde güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranıza ulaşılamazsa siparişiniz iptal edilebilir. Buna ek olarak Altıncı Cadde’ye üye olurken verdiğiniz telefon numarasının doğruluğundan emin olmalısınız. Çünkü siparişinizle ilgili her türlü bilgilendirme için e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.

 • 3D Secure nedir ve Altıncı Cadde’de nasıl işler?

  3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir. Altıncı Cadde’den yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenliğiniz için kredi kartı bilgilerinizin altında yer alan “3D Secure ile ödemek istiyorum” kutucuğunu işaretleyerek ödeme işlemini gerçekleştirmenizi öneririz. Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olması gereklidir. Eğer kullandığınız ve bizimde anlaşmalı olduğumuz bankanın sistemi buna uygunsa kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde “3D Secure ile ödemek istiyorum” seçeneği sipariş onay sayfasında görünür. 3D Secure ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde “Siparişi Onayla” sayfasının ortasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır. Cep telefonunuza gönderilen kodu banka ekranındaki ilgili kutucuğa doğru olarak girdiğinizde siparişiniz onaylanır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır. Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işlemlerine hazır hale gelir. “3D Secure ile ödemek istiyorum” kutucuğuna tıkladınız. Eğer hiçbir şifre sorulmadan işleminiz gerçekleşirse kredi kartınız henüz 3D uyumlu değil demektir. Ancak bu durumda yapacağınız işlem de 3D özelliğine sahip olacaktır. 3D Secure ile onaylama işleminde ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, “Siparişi Onayla” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza kısa mesajla gönderilir. Böylece kredi kartınızın bilginiz dışında kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz. 3D Secure ile gerçekleştirdiğiniz siparişlerde işleminizi şifrenizle onayladığınız için siparişiniz güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede hazırlanarak adresinize teslim edilir.

 • DEĞİŞİM VE İADE

 • İade şartları nelerdir?

  Altıncı Cadde’den satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Altıncı Cadde’ye başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir. Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.

  Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler şunlardır:
  Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünlerde iade kabul edilmez.
  İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte olmalıdır.
  Kendi kutusu veya ambalajı bozulmuş(Koli bandıyla bantlanmış, üzerine etiket yapıştırılmış,ıslanmış,yıpranmış gibi), durumda olan ürünler iade edilemez.
  Demonte ürünlerde montaj yapıldıktan sonrası iade kabul edilmez. Bu durumla ilgili detaylı açıklamalar ürün sayfalarına eklenmiştir.
  Eğer size gelen üründe bir problem var ise montajını yapmayınız.
  Kişisel ürünler ambalajı açıldığı takdirde iade edilemez. Yastık-yorgan gibi ürünler, kullanıldığı takdirde hijyenik olmayacağı için iade edilemez.

 • Siparişimi nasıl iade ederim?

  "Siparişlerim" sayfasına gelin; iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin yer aldığı siparişinizin yanındaki "Sipariş Detayı" butonuna tıklayın.

  "Sipariş Detayı" sayfasında yer alan
  "Siparişi İade Et" butonuna tıklayın


  İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin yanındaki kutucukları işaretleyerek iade etme sebebinizi ve işlem talebinizi belirtin;
  iade etme nedeninizi kısaca açıklayın.

  İşlem kaydınızın alındığını belirten sayfada yer alan Kargo iade Kodu'nu alın ve Aras Kargo'yu arayarak bildirin. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler Aras Kargo tarafından ücretsiz olarak alınacaktır.

 • Satın aldığım ürünü ne zamana kadar iade edebilirim?

  Ürünü teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 • İade ile sonuçlanan siparişte para iadesi yapıldığını nasıl öğrenebilirim?
  İade durumunda 0850 333 62 23 numaralı Müşteri Hizmetleri numaramızdan para iadesi konusunda bilgilendirilirsiniz.

 • SİPARİŞ, TESLİMAT

 • Sipariş verdiğim ürün kırık/bozuk geldi. Ne yapmalıyım?

  Ürününüz kırık/bozuk gelmesi durumunda [email protected] adresinde veya 0850 333 62 23 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımıza iade talebinde bulunabilirsiniz. Tercihinize göre bozuk/kırık parçanın temini, aynı ürünün tekrar gönderimi ya da ücret iadesi işlemi gerçekleştirilir. Teslimat sırasında ürünün kargo görevlisi eşliğinde kontrol edilmesi, herhangi bir hasar olması durumunda tutanak ile ürünün iade edilmesi gerekmektedir.

 • Sipariş iptal süresi doldu. Hala siparişimi iptal etme şansım var mı?

  Sipariş iptal talebinizi mesai saatleri içerisinde 0850 333 62 23 numaralı Müşteri Hizmetlerine iletebilirsiniz. Ürününüz kargoya verilmediyse, onay sonrası sipariş iptali sağlanır. Ürünün kargoya verilmesi durumunda ise ürün çıkış noktasına iade edildiği takdirde 5 iş günü içinde ücret iadesi yapılır.

 • Hafta sonu siparişimi teslim alabilir miyim?

  Ürün kargoya verildiği takdirde siparişinizi haftasonu teslim almanız mümkün. Bu durum kargo şirketlerinin mesai saatlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Takip numaranız ile birlikte kargo şirketiyle iletişime geçmeniz, bu konuda en doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

 • Siparişim oluşmadı ama ödemesi alındı görünüyor. Ne yapmalıyım?

  0850 333 62 23 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi aradığınız takdirde finans ekibimiz konuyla ilgilenecektir. Talebiniz doğrultusunda ücret iadesi yapılır.

 • Teslimat adresimi yanlış yazdım. Ne yapmalıyım?

  Eğer gönderim gerçekleştirilmediyse [email protected] adresinden ya da 0850 333 62 23 Müşteri Hizmetleri numarasından bize ulaşarak adres değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

 • Teslimatı yapacak kargo şirketini değiştirebilir miyim?

  Kargo firması, sipariş verdiğiniz ürünün türüne, boyutuna, ağırlığına ve siparişin gönderileceği adrese göre otomatik olarak seçildiğinden kargo firması seçme veya değiştirme imkanı bulunmamaktadır.

 • Faturam bana nasıl gönderilecek?

  Faturanız, siparişiniz sonrası kayıtlı E-posta adresinize e-fatura olarak gönderilecektir.

 • KURUMSAL SATIŞ

 • Kurumsal Satış Hizmeti Nedir?

  Oteliniz, cafeniz, ofisiniz ve size özel alanlar… Altıncı Cadde tarzınızı yansıtmak istediğiniz her alanda sizinle. Özenle seçtiğimiz ürünler ve keyifle tasarladığımız Altıncı Cadde koleksiyonları ile yaşamınızda iz bırakmak istiyoruz. Yurt içi ve yurt dışı tedarikçilerimiz sayesinde mobilya, dekorasyon, banyo, mutfak ve ev tekstili ürün gruplarındaki ihtiyaçlarınıza en kaliteli ve estetik çözümü sunmak için çalışıyoruz.

  Biz keyifli çalışmalar yapacağınız partneriniz olmaya hazırız. Altıncı Cadde olarak doğru ürünü doğru proje ile buluşturuyoruz. Daha fazla bilgi almak için e-mail ile bizlere ulaşabilirsiniz: [email protected]

 • BİLGİ GÜNCELLEME

 • E -posta bülteninden ayrılmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

  Size gönderilen e-bültenin en alt kısmında yer alan 'mail listemizden ayrılmak için tıklayın' seçeneğinden veya üye girişi yaptıktan sonra profil kısımda yer alan “Hesabım” linkine tıklayarak ‘'E-bülten almak istiyorum’’ seçeneğini pasif hale getirerek E posta bülteninden ayrılabilirsiniz.

 • Profil bilgilerimi nasıl güncellerim?

  Üyelik bilgilerinizde değişiklik yapabilmeniz için; sitemize üye girişi yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Hesabım” linkine tıklayarak , Üyelik Bilgilerim sayfasından gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz

Close

GİRİŞ YAP

Hesabınıza giriş yapabilir, siparişlerinizi inceleyebilirsiniz.

Üye değil misiniz? HEMEN ÜYE OL

HEMEN ÜYE OL

altıncıcadde.com’a hemen üye olun, özel teklif ve fırsatlardan faydalanın!

Zaten Üyeyim GİRİŞ YAP

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar a) www.altincicadde.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Mecidiyeköy Mh. Atakan Sokak Honeycomb Plaza No:7-9 D.12 34387 ŞİŞLİ / İSTANBUL adresinde mukim Altıncıcadde Mağazacılık Ticaret A.Ş. (Bundan böyle “Altıncı Cadde” olarak anılacaktır).

b) www.altincicadde.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ("Üye")

2. Sözleşmenin Konusu İşbu Sözleşme’nin konusu Altıncı Cadde’nın sahip olduğu internet sitesi www.altincicadde.com ‘dan üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir.

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 3.1. Üye, www.altincicadde.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Altıncı Cadde'nin bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

3.2. Üye, Altıncı Cadde tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından Altıncı Cadde'ye karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, Altıncı Cadde'nin sözkonusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

3.3. Üye www.altincicadde.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.

3.4. Üye, www.altincicadde.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

3.5. www.altincicadde.com internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin Altıncı Cadde'yle hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. Altıncı Cadde'nin üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.6. Altıncı Cadde, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, www.altincicadde.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden Altıncı Cadde'den tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

3.7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.

3.8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, Altıncı Cadde’yi bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, Altıncı Cadde'nin üyeye karşı üyelik sözleşmesinee uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

3.9. Altıncı Cadde'nin her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, Altıncı Cadde'nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

3.10. www.altincicadde.com internet sitesi yazılım ve tasarımı Altıncı Cadde mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.

3.11. Altıncı Cadde tarafından www.altincicadde.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

3.12. Altıncı Cadde kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. Altıncı Cadde, üyenin www.altincicadde.com internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.

3.13. Altıncı Cadde’ye üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında Altıncı Cadde ve Doğan Online (DOL) iştiraki olan tüm şirketler tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, Altıncı Cadde’ye üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, DOL iştiraki olan tüm şirketler ile paylaşılmasına, Altıncı Cadde ve DOL iştiraki olan tüm şirketler tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, DOL iştiraki olan tüm şirketler ile paylaşılmasına, Altıncı Cadde ve DOL iştiraki olan tüm şirketler tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece Altıncı Cadde ve DOL iştiraki olan tüm şirketlerin kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve Altıncı Cadde ve DOL iştiraki olan şirketleri sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini Altıncı Cadde’nin müşteri hizmetleri çağrı merkezlerine iletebilir. kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

3.14. Altıncı Cadde, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Altıncı Cadde’ye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Altıncı Cadde ve Altıncı Cadde web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

3.15. Altıncı Cadde web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye Altıncı Cadde web sitesi'ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

3.16. Altıncı Cadde, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya Altıncı Cadde web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

3.17. Altıncı Cadde, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm , yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

3.18. Taraflar, Altıncı Cadde'ye ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

3.19. Altıncı Cadde, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye iş bu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır.

4. Sözleşmenin Feshi İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Altıncı Cadde tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Altıncı Cadde üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5. İhtilaflerin Halli İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

6. Yürürlük Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.

Aydınlatma ve Rıza Metni

Müşteri Kişisel Verilerinin 6698 Sayılı Kanun Kapsamında İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Rıza Metni

Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Şirketimiz’in Veri Sorumlusu Konumu: Şirketimiz Altıncı Cadde Elektronik Ticaret A.Ş. (“Şirket”), müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Aydınlatma ve Rıza Metni söz konusu Kanun uyarınca Şirketimiz müşterilerinin aydınlatılması amacı ile hazırlanmıştır.

Müşterilere Ait Kişisel Verilerin İşlenme Amacı: Müşterilere ait kişisel veriler, Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası; Şirket'in ve Şirket'le iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini; Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi; Şirket tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimlerimiz tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi; Şirket'in ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde işlenmektedir. Şirketimiz tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere http://www.altincicadde.com/ adresinde yer alan Altıncı Cadde Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’dan ulaşılabilecektir.

Müşterilerin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları: Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi ve Şirket’e ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçlarıyla dahil olmak üzere dahil olmak üzere Şirket’in ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, Şirket’in sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve işbu Aydınlatma ve Rıza Metni’nde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Müşterilere Ait Kişisel Verilerin Aktarımı:

Müşterilere ait kişisel veriler Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası; Şirket'in ve Şirket'le iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini; Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi; Şirket tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimlerimiz tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi; Şirket'in ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde Doğan Holding A.Ş. ile Doğan Online Grup Şirketleri, iştirakleri ve hissedarları, Şirket yetkilileri, iş ortakları, tedarikçileri, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kişi ve kurumlar ile paylaşılabilecektir.

Müşterilerin Kişisel Verilerinin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi: Kişisel veriler, müşterilerden elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Aydınlatma ve Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Müşterilerin Hakları:

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri http://www.altincicadde.com/ tarafından adresinde yer alan Altıncı Cadde Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. Şirketimiz, söz konusu talepleri değerlendirerek otuz gün içerisinde sonuçlandıracaktır. Şirket’in taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.Altıncı Cadde Elektronik Ticaret A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası

Veri Sahibi Başvuru Formu